Kletsen
Tip! Veilig chatten begint bij jezelf


Kletsen.com / Vraag & Antwoord / wie heeft er tips
. 1 . 2 . 3 . >>
Auteur Bericht
Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 20 Aug 2007 13:09
Antwoord 


Hey lieve chatters,

Misschien een hele stomme vraag maar ik worstel met mezelf momenteel behoorlijk.
Ik moet mijn dochter los gaan laten maar vindt het enorm moeilijk waarom kan ik niet egt zeggen
Mijn ouders waren zo dat ik niet zoveel mocht althans dat voelde zo voor mij en ik wil mijn dochter niet hetzelfde aan doen.
Achteraf en nu begrijp ik heel goed dat het de bezorgheid was van mijn ouders en ik merk dat ik zelf nu ook daarmee worstel.
Wie heeft er tips voor mij om hier op een goeie en aangename manier mee om te gaan.
Thanks alvast en kusss Bonn

visser ONLINE

VIP



# Gepost: 20 Aug 2007 13:26
Antwoord 


helemaal loslaten zal je der nooit doen bonn ik zie hier hoe het er aan toe gaat maar gewoon eens vragen wat zij van de toekomst denkt en dan kan je het er mee eens zijn of niet maar ze kiest wel der eigen weg en daar kan je er alleen maar in steunen

groeten visser

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 20 Aug 2007 13:29
Antwoord 


ze vraagt soms het onmogelijke en weet dan niet zo goed wat ik goed moet vinden en wat niet ze is nog maar 12

kusss en knufff Bonn en thanks voor je reactie

visser ONLINE

VIP



# Gepost: 20 Aug 2007 13:35
Antwoord 


hou rekening ze is puber en de 1 gaat er makkelijker mee om als de ander maar zeg de waarheid zal ze je altijd erkentelijk voor blijven

kusssssss knuffffffff

marie OFFLINE

Gast



# Gepost: 20 Aug 2007 14:36
Antwoord 


bonn,heel veel met andere moeders praten erover

visser ONLINE

VIP



# Gepost: 20 Aug 2007 15:05
Antwoord 


en veel met je man praten hou niets verborgen met zijn drieen als die er zijn problemen oplossen weet zeker dat je het kunt bonnn

kussssssss knuffffffffff

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 20 Aug 2007 15:18
Antwoord 


We doen niet anders lieve viss,maar ik zie zelf heel goed in dat ik zelf dingen los moet gaan laten,maar sinds het verliezen van een aantal dierbare mensen heb ik denk ik een bepaalde vorm van verlatingsangsten en ik ben gewoon enorm bezorgd om mijn dochter.
Dit houdt echter niet in dat ik haar moet gaan claimen dat kan en mag niet dat weet ik maar goed ik doe enorm mijn best en ik hoop dat ik zonder hulp het ga redden en anders vraag ik om hulp zodat ze me kunnen leren dingen los te laten.
Marie inderdaad dat doe ik ook zeker veel met andere moeders praten maar de meesten zeggen tog ow nee ik heb nergens last van en inderdaad is het wel zo dat het afhangt wat voor een kind je hebt.
Mijn dochter is enorm beinvloedbaar en kan soms heel moeilijk voor haar zelf opkomen en dat maakt het voor mij tog wel zwaar maar dankjewel voor het meedenken lieve Marie.

kusss en knufffffff

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 20 Aug 2007 23:24
Antwoord 


Dankje wel voor de reactie sjucht kussss

visser ONLINE

VIP



# Gepost: 20 Aug 2007 23:29
Antwoord 


wij hebben 2 dochters met de oudste ontzettend problemen gehad zelfs bij kinderbescherming mee gelopen en jongste niets geen probleem gehad

visser

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 20 Aug 2007 23:31
Antwoord 


Mag ik je vragen wat voor een problemen dat waren dan,ik bedoel je komt niet zomaar in aanraking met kinderbescherming tog?

xxx bonn xxx

visser ONLINE

VIP



# Gepost: 20 Aug 2007 23:33
Antwoord 


ze was 16 dat ze met vlindertjes in de buik het huis uit liep is 3 jaar niet thuis geweest ben er zelf overspannen van geweest

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 20 Aug 2007 23:34
Antwoord 


sow is ook niet niets pfffffffffff maar met 16 ben je tog meerderjarig?
Dus wat had de kinderbescherming er dan mee te maken en ging ze toen met een vriendje wonen?

xxx bonn xxx

visser ONLINE

VIP



# Gepost: 20 Aug 2007 23:37
Antwoord 


aan mijn hoela mag het met 18 zijn bon ja ze is naar leusden gegaan waar ze nu nog woont jongen heeft ze op de camping leren kennen maar met zo iets komt de kinderbescherming wel informatie nemen wat er aan de hand is

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 08:18
Antwoord 


Ow okey,ik wist dat het 18 was maar dacht eerlijk gezegd dat de grens naar voren was gegaan naar 16 dus excuses.
Maar dat is ook niet niets zeg,weet je soms denk je dat je de enige bent met dit soort dingen maar het tegendeel is waar.
Maar ik moet wel verder en ik moet mezelf gaaan trainen hoe moeilijk het ook is.

kusssss en knufffff

baby44 OFFLINE

VIP



# Gepost: 21 Aug 2007 08:34
Antwoord 


Bonneke,
Het is idd moeilijk om je kind los te laten.Maar op een gegeven moment kun je niet anders.Ze gaan zichzelf losrukken en hun eigen weg gaan.Het enige dat je kan doen,is er voor zo zijn.Was bij mijn zoon ook zo.Ik voelde dat hij zo close niet meer was met mij.Hij vertelde me ook niet alles meer.Hing liever bij zijn vrienden dan thuis te zijn.Dus moet je ze loslaten want ze proberen hun eigen weg te zoeken.Maar je moet het wel vanop de zijlijn mee in de gaten houden of ze de juiste weg opslaan,bonneke.Want soms moet je ze wel ff bijsturen.

Dikke kusss en knufell baby44

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 09:08
Antwoord 


Inderdaad baby,ik ben gewoon soms bang dat ze de verkeerde weg inslaan,onddanks dat je ze goed opgevoed hebt,het zou ook door "anderen" kunnen gebeuren.
Mijn dochter is erg beinvloedbaar en soms is het zo dat ze niet luisterd naar mij maar wat haar vriendinnen zeggen en dan besta ik niet.
Maar dankjewel voor je lieve reactie ik ga ook knetter hard mijn best doen,maar het gevoel en die angst zit er gewoon bij me en ik moet leren daarmee om te gaan.

kussssssssssssssssss en knufffffffffffffffffffffffff hoe is het met jouw????
Als je wilt kan en mag je me mailen he meis

baby44 OFFLINE

VIP



# Gepost: 21 Aug 2007 09:19
Antwoord 


Bonneke,
Ze zullen wel eens de verkeerde weg inslaan.Want idd wat hun vrienden zeggen is nu de waarheid en moeder zeurt maar.Hun vrienden geven hun gelijk en wij tikken op hun vingers.
Het enige dat je dan kan doen is praten en blijven praten met hen.
Of ze proberen van die foute vrienden weg te houden,maar das niet
altijd makkelijk.Opvoeden is niet makkelijk,in de boekjes staat het toch zo mooi beschreven hé.

kusssss baby44
Ik stuur je wel een mailtje hoor!

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 09:34
Antwoord 


Is goed lieve baby,dankjewel we praten inderdaad al heel erg veel maar momenteel is het zo dat ik zeur in haar ogen en ze vindt me stom
Opvoeden is zeker een vak apart maar mijn man steunt me gelukkig heel veel daar waar het kan.

kussssssssssssssss en knufff Bonn

vrouwtje_47 OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 14:27
Antwoord 


ja wat versta je onder los laten?
ja voor uitgaan is ze nog te jong,maar laat haar eens zelf vertellen wat zei verstaat onder los laten of wat zei vind waar jij te streng in bent, kun je er samen plannen over maken en geef haar de kans om te laten zien dat ze het zelf ook wel kan en zoniet kun je toch alles weer terug draaien

zo deed ik het dus met mijn jongens we maakten samen regels op waar zei zich dachten zich aan te kunnen houden en zoniet dan waren de gevolgen voor hun zelf en moesten ze weer een stapje terug doen

dikke kusss peetje

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 14:56
Antwoord 


nou stappen begint ze nu wel over hier is een discotheek petra die voor 12 tot en met `16 jarige is maar vind haar te jong om uit te gaan.
Verder vindt ze gewoon dat ze veels te weinig mag,we hadden hier feestweek en ze wilde om 23.00 thuis komen en ik vond het maar niets maar uiteindelijk goed gevonden om ze met een stel meiden ging,en uiteindelijk was ze om 22.15 thuis
Maar tis gewoon alles bij elkaar,zoals nu dat ze volgende week iedere dag 12 km moet fietsen voor haar nieuwe school,ook dat dus met loslaten,ze wordt nu voor de leeuwen gegooit en komt tog in een veel grotere wereld dan op de basisschool.
Snap je een beetje wat ik bedoel?

Kusss en knufff Bonn

geer OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 22:23
Antwoord 


laat haar wat meer gaan maar geef wel regels zoals je net zelf al aan gaf kwam ze eerder thuis dan de afgesproken 23:00 uur zo lang ze binnen de regels blijft kan je langzaam de regels versoepelen zonder dat je ruzzie hoeft te krijgen leer elkaar vertrouwen.
als je haar het vertrouwen geeft zal ze die minder snel beschamen dan wanneer je haar kort wil houden kinderen willen namelijk verkennen en daar bij zullen ze fouten maken en graag met mama over praten maar niet als je ze kort houd want dan zijn ze al over de grens gegaan en durven ze niet bij je te komen dus krijg je nog meer afstand en ruzie.

kus en sterkte bon hoop dat je er wat aan hebt maar blijf altijd je hart volgen en sta achter je beslissing wat een ander ook zegt.

kus geer

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 21 Aug 2007 22:37
Antwoord 


thanks lieve geer heel erg lief van je en jij ook Baby
Maar Geer 23.00 thuiskomen en ze is nog maar 12 jaar he
Sorry begin ik weer maar 1 ding speelt heel erg mee denk ik en dat is dat ze nu zo`n anderhalf jaar geleden is lastiggevallen door een viezerik en ik blijf vinden dat je als meisje toch meer risico loopt maar ook dit komt door mijn bezorgheid.
Ik blijf het heel moeilijk vinden,ik vind dat ik al veel toegeeflijke ben geworden naar haar toe maar zij vindt van niet.Maar ik ben stapsvoets bezig om haar te laten ontplooien.
Dus lieve Geer en baby en alle anderen ik doe knetterhard mijn best
Kusss en knufff Bonn

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 22 Aug 2007 19:11
Antwoord 


Effe naar boven gehaald

rene OFFLINE

VIP



# Gepost: 23 Aug 2007 21:20
Antwoord 


Ik vind dat kinderen steeds eerder volwassen lijken let op lijken en we zien ook redelijk veel problemen in nederland met kinderen van 12 en 13 jaar die op straat rond hangen.

Zelf ben ik van mening alles op zijn tijd straks wil ze de auto ook nog mee als ze 15 is ik bedoel hiermee waar licht de grens het zelfstandig worden moet met hele kleine stapjes gebeuren anders ben ik van mening dat kinderen doorslaan in te veel vrijheid en dat is wat we niet willen
Ik zelf vind tot 23.00 als twaalf jarige alleen op straat te ver gaan
Ze heeft tenslotte nog tijd genoeg om uit te gaan naar een kinder disco kan wel vind ik maar dan wel even weg brengen en weer ophalen dat doen wij en wij hebben er een van 13 en een van 11
Groeten Rene

vrouwtje_47 OFFLINE

Lid



# Gepost: 23 Aug 2007 21:59
Antwoord 


tja meis kleine kids worden sneller groot dan je zou willen
ben best wel blij dat ik die periode heb gehad

meis doen wat je gevoel je ingeeft zou ik dan zeggen



dikke kusssss peetje

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 23 Aug 2007 23:04
Antwoord 


Lieve rene en Petra,

Rene dat vond ik ook wel maar jah of je hebt de keuze dat je kind als enige alleen over straat gaat omdat ze eerder thuis moet zijn of je laat ze later zodat ze met de groep thuis komen.
Ze is inderdaad nog maar 12 en ik denk dat het wel scheelt of je in een grote stad woont of een dorp waar iedereen elkaar kent.
Alleen is het zo met dorpsfeesten oid dat er ook ander mensen van bijvoorbeeld stad komen die andere bedoelingen hebben als je snapt wat ik bedoel en eerlijk is eerlijk de tijden zijn enorm veranderd ook.
Maar ze was uiteindelijk om 22.15 thuis,maar zo hadden we laatst een discussie over breezers,er waren in groep 8 al een paar meiden die dat dronken en onze dochter wilde dat ook proberen,maar dat hebben we niet goedgekeurd.
Ik heb laatst een programma gezien wat drank met jonge kinderen doet die nog volop in de groei is.
Nou daar bedank ik tog egt nog effe voor.
Maar Rene dankjewel voor je reactie kusss en knufff

Petra ik volg mijjn gevoel ook zeker wel maar omdat zij de oudste is vind ik het moeilijk tog om te bepalen wat wel rieel is en wat niet.
Kijk volgende week zie ik ook niet iedere dag meer wat ze doet na schooltijd,ik vond de basisschool tog altijd wel lekker veilig om het maar zo te zeggen,nu gaat ze naar een andere plaats naar voortgezet onderwijs en ben je tog het zicht op je kind meer kwijt.
Lieve Petra dankjewel voor je reactie ook.
kussssssssssssssssss en knuffffffffffffffffffff Bonn

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 23 Aug 2007 23:07
Antwoord 


Rene inderdaad is het ook zo dat ze tegenwoordig ouder lijken dan ze zijn.
Mijn dochter ook,ze maakt zich op vind ik geen probleem maar kleed zich al best wel uitdagend en ik merk dat jongens naar haar kijken en dat vindt ze prachtig ook,maar die jongens zijn wel ouder inderdaad.
En ze heeft al best wel lengte en begint nu ook al goed te ontwikkelen waardoor ze ouder lijkt dan 12

kussssssssssss Bonn xxxxxxxxxxxxxxxx

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 26 Aug 2007 00:13
Antwoord 


even weer naar boven gehaald

xxx bonn xxx

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 27 Aug 2007 14:38
Antwoord 


sow mijn dochter heeft vandaag de eerste dag gehad op haar nieuwe school,ze heeft het heel leuk gehad en morgen moet ze om 7.40 weg omdat ze vroeg moet beginnen dan.
Ik hoop dat ze het leuk blijft vinden het is allemaal erg wennen voor haar,voor mij en de rest van het gezin.
Lieverd mama is trots op je,kusss en knuff mama

Bonneke OFFLINE

Lid



# Gepost: 29 Aug 2007 16:31
Antwoord 


Jammer lieve meid,je was vandaag weer door je ziekte heel moe en je moest me vanochtend om 10.00 bellen dat je niet meer kon en ik heb je drom weer opgehaald.
Morgen gewoon weer proberen,ik weet dat het moeilijk voor je is maar zet door en doorzettingsvermogen heb je zeker en daar is je mama heel trots op.

kussss en knuffffff

. 1 . 2 . 3 . >>
Jouw antwoord
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  BB codes uitschakelen *Wat is dit?
:) ;) :up: :down: :lol: :confused :cool: :mad: :sad: :shame: :smirk: :tongue: ... Disable smilies

 

 


 
 

Powered by open source forum script miniBB™ © 2001-2008